EUL 2017 - Rozmowy o Europie ...

Miła atmosfera, wspólna praca i zażarte dyskusje. To posumowanie naszych spotkań europejskich w 15 szkołach w minionym roku.


Z  młodymi ludźmi dyskutowaliśmy o korzyściach, jakie nam daje członkostwo Polski w UE, jakie wzywania stoją przed Wspólnotą Europejską, o przyszłości Europy i Unii Europejskiej, o możliwych scenariuszach jej rozwoju, a także o tym jakiego rodzaju relacje i zależności występują między krajami wspólnoty a resztą świata. Rozmawialiśmy także o wspólnym rynku oraz możliwościach rozwijania swojej wiedzy i kompetencji poprzez uczestnictwo w programach organizowanych i współfinansowanych przez Komisję Europejską, o Erazmusie oraz wolontariacie w ramach Korpusu Solidarności.


Podczas warsztatów razem z uczniami zastanawialiśmy się i tworzyliśmy scenariusze rozwoju dla Unii Europejskiej w 2025 roku. Pojawiło się podczas tych rozważań dużo pomysłów i wizji skrajnych. Czekały też na nas niespodzianki przygotowane przez młodzież m.in. prezentacje, wystawy fotograficzne, "europejski" pokaz mody, muzyczne inspiracje oraz pysznych europejskie muffinki.

Wszystkim szkołom, uczniom i nauczycielom dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawe dyskusje.

 

Jak przebiegły spotkania i o czym dyskutowała młodzież z ekspertami z Team Europe można przeczytać w relacjach z wszystkich 15 spotkań  na stronie www. programu.

Opracowała: Magdalena Świderska

Grafika: Daria Żukowska