EUROPA 2030 W RADOMSKU

 

Pierwsze spotkanie online w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego za nami. Mieliśmy przyjemność spotkać się ze wspaniała młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącgo im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Młodzież przedstawiła swoje pomysły i przemyślenia dotyczące przyszłości UE, do których odniósł się nasz ekspert dr Błażej Choroś.  Spotkanie zakończyła otwartej dyskusja na powyższe tematy. Zarówno my, jak i uczniowie żałujemy, że czas na dyskusję był tak krótki.

 

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście, uczniowie klasy IIE oraz członkowie Klubu. Wśród naszych gości pojawili się dr Błażej Choroś, członek zespołu ekspertów Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Mateusz Konieczny, trener, specjalista ds. organizacji pozarządowych, Magdalena Świderska - koordynatorka Europejskiego Uniwersytetu Latającego. W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor I LO w Radomsku -  Renata Kosela. 

 

Spotkanie poświęcone było przyszłości Unii Europejskiej. Na początek uczniowie i uczennice zaprezentowali swoją wizję Unii Europejskiej, którą można zobaczyć zobaczyć na przygotowanych przez nich plakatach. 


 

 

 

 

 

Spotkanie zakończyła otwarta dyskusja na powyższe tematy. Zarówno my, jak i uczniowie żałujemy, że czas na dyskusję był tak krótki.

Tekst i zdjęcia: I LO w Radomsku