Gwiezdny Krąg

 

Właśnie ruszyła XIV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg. Nagrodą główną w tegorocznej edycji Olimpiady jest płatny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz wizyta studyjna w Brukseli dla finalistów.

 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Sieć Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”. Tegoroczna Olimpiada odbywa się pod hasłem „Unia Europejska po wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku”.

 

Nagrodą główną w tegorocznej edycji Olimpiady jest płatny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli na zaproszenie Janusza Lewandowskiego – Posła do Parlamentu Europejskiego. Dzięki przeprowadzonym negocjacjom z Posłami do Parlametu Europejskiego cała finałowa 10 na zaproszenie patronów honorowych odbędzie  wizytę studyjną w Brukseli, by „od kuchni” zobaczyć, jak funkcjonują instytucje Unii Europejskiej. Natomiast najlepszy uczestnik z województwa pomorskiego otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych ufundowaną przez Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

By móc wziąć udział w tegorocznej Olimpiadzie, zainteresowane szkoły proszone są o wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl najpóźniej do 20 października 2018 roku do godz. 16.00!!

Więcej informacji na stronie www: http://gwiezdnykrag.pl/index.php/2018/09/20/gwiezdny-krag-startuje-po-raz-14/

 

oprac. Magdalena Świderska