MIT o EUROPIE W CZERWIONCE

 

W dniu 10 grudnia 2019 roku mieliśmy przyjemność gościć w Szkole Podstawowowej nr 8 im. R. i Z. Pietrasów w Czerwionce - Leszczynach i razem z uczniami i uczennicami klas VI, VII i VIII porozmawiać o Europie. Na początku spotkania uczniowie i uczennice przedstawili przygotowany przez siebie "Mit o Europie", który podbił nasze serca. Po projekcji prezentacji multimedialnej dotyczącej UE obecny na spoktkaniu Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski odkreślił rolę środków unijnych dla rozwoju Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. 

 

 

 

M. Świderska i B. Choroś, za pośrednictwem angażujących młodych ludzi warsztatów, przekazali uczniom szereg informacji na temat Unii Europejskiej oraz zastanawiali się wraz z uczniami i uczennicami nad wspólnymi dla nas Europejczyków wartościami, wartościami, na których opiera się Unia Europejska.

 

 

 

Do tego to dopiero początek różnych działań europejskich w szkole Szkoła rozpoczęła udział w projekcie wraz z początkiem listopada 2019 r., zaś zakończenie, podsumowanie licznych konkursów i rozdanie nagród placówka planuje w 16-tą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, czyli przed majem 2020 roku.

„Szkoła Podstawowa nr 8 im. Romana i Zdzisława Pietrasów postanowiła dołączyć do projektu Europejskiego Uniwersytetu Latającego, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dzięki udziałowi w programie oraz realizacji zadań, które z tego wynikają, nasi uczniowie mają możliwość lepszego poznania działalności Unii Europejskiej” - zaznaczył dyrektor SP nr 8 Aleksander Pyszny.

 

 

 

 

Oprac.: Magdalena Świderska
Zdjęcia: H.P-N, MaŚ