Nasza codzienna UE w Kozienicach

 

W czwartek 17 maja 2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach gościł  Europejski Uniwersytet Latający. Celem spotkania było zainteresowanie uczniów i uczennic tematyką unijną oraz zwiększenie wiedzy młodzieży na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

 

Podczas zajęć prowadzonych przez eksperta Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce  dr Spasimira Domaradzkiego i animatora Centrum Edukacji Obywatelskiej Mateusza Koniecznego,  rozmawiano o przyszłości Unii Europejskiej, jej problemach, tożsamości i dziedzictwie europejskim. Młodzież podzieliła się z gośćmi swoimi refleksjami na temat Unii Europejskiej oraz ukazała wizję Wspólnoty Europejskiej w 2020 i 2025 roku...

 

 

Doskonały kontakt prowadzących z licealistami sprawił, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, m.in. omawiając  przygotowaną prezentację multimedialną, jak w naszej gminie zostały  wykorzystane  środki unijne na przełomie kilku ostatnich lat, czy prezentując wizję Unii Europejskiej w 2025 roku. Europejska lekcja zakończyła się podsumowaniem, że Unia Europejska dotyczy  bezpośrednio wielu obszarów naszego codziennego życia.

 

Relacja: I Liceum Ogólnokształcące w Kozienicach
Zdjęcia: Mateusz Konieczny

 

Relacja ze spotkania ukazała się także w lokalnych mediach.