Nauczyciele wizytują Brukselę

 

Jak działają i jaką pełnią rolę poszczególne instytucje unijne? W jaki sposób można zostać unijnym urzędnikiem i pracować w Brukseli? To niektóre zagadnienia omawiane podczas wizyty studyjnej w Brukseli, zorganizowanej dla grupy nauczycieli z Polski. Wśród nich znalazło się 5 nauczycieli, którzy uczestniczyli w projekcie Europejskiego Uniwersytetu Latającego.

 

Pobyt w Brukseli obejmował dwa dni, podczas których nauczyciele odwiedzili Parlament Europejski oraz Komisję Europejską. Zobaczyli  "od kuchni" pracę unijnej administracji, uczestniczyli w prelekcjach z pracownikami Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej. Nauczyciele odwiedzili również Parlamentarium, w którym można wybrać się w interaktywną, wirtualną podróż po historii Europy.

 

 

Wyjazdy studyjne do Brukseli dla nauczycieli przybliżają  im działania Unii Europejskiej w wybranych dziedzinach oraz wyjaśniają funkcjonowanie instytucji unijnych. Zdobytą w ten sposób wiedzę nauczyciele  wykorzystują potem w pracy z uczniami.

Wizyta studyjna w Brukseli odbyła się w dniach 10-12 stycznia 2018 r. i została przygotowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Dział Wizyt Komisji Europejskiej.

 

oprac.MaŚ