RÓWNOŚĆ, WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA W KOWALI

 

Dnia 29 kwietnia 2021 uczniowie klas VII i VIII Publicznej Szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali gościli na zdalnej lekcji europejskiej zorganizowanej poprzez platformę Zoom w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego.  Organizatorem spotkania z ramienia Szkoły była opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego  p. Agnieszka Rozwadowska.

Zajęcia prowadził dr Błażej Choroś - doktor nauk społecznych, adiunkt w Katedrze Studiów Europejskich, absolwent Szkoły Praw Człowieka prowadzonej przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, a ws[perała go p. Anna Wuls - trenerka i animatorka; specjalistka w zakresie narzędzi open source oraz kształcenia kompetencji cyfrowych.

W ramach zajęć można było wysłuchać  ciekawego wykładu - krótkiej lekcji historii na temat powstania Unii Europejskiej. Uczniowie byli nie tylko słuchaczami, ale aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, rozwiązywali quiz wiedzy o UE, a w grupach (pokojach) tworzyli mapy myśli na temat: „Nasze wartości”.

Tydzień przed spotkaniem dotarły do szkoły materiały od Komisji Europejskiej z siedzibą w Warszawie, które otrzymali wszyscy uczestnicy zajęć, a reszta trafiła również do szkolnej biblioteki.

Na zakończenie zajęć przewodnicząca  Szkolnego Klubu Europejskiego Oliwia Włoskowicz z kl. VII B przygotowała kartkę z podziękowaniami dla Fundacji CEO za przygotowanie zajęć na temat UE.

 

 

oprac.MaŚ