TOPOLA KRÓLEWSKA ROZMAWIA O PRAWACH OBYWATELI UE

 

"Jestem obywatelem Unii Europejskiej i znam swoje prawa" – pod takim hasłem odbyło się spotkanie dla młodzieży klas 7 i 8, realizującej projekt z edukacji europejskiej, w ramach programu „ Europejski Uniwersytet Latający”. 

Topolska szkoła podstawowa gościła znakomitego gościa, prof. dr hab. Marcina Szewczyka - członka sieci eksperckiej Team Europe przy Komisji Europejskiej, który jako fantastyczny mówca w mgnieniu oka zjednał sobie młodych ludzi i sprawił, że wszyscy z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach. Niezwykle ciekawy wykład, poprowadzony w języku młodych ludzi, dużo dobrej energii i część warsztatowa, podczas której uczniowie ochoczo przygotowywali i omawiali plakaty dotyczące praw obywatelskich UE, są najlepszym dowodem na to, że najlepiej i najskuteczniej uczymy się poprzez działanie, a nauka może być ciekawa i fascynująca.

Zajęcia z Panem Profesorem zostały poprzedzone zajęciami europejskimi poprowadzonych przez Panią Annę Wypych Wilińską, w ramach których uczniowie poznali genezę powstania Unii Europejskiej, rozmawiali o praktycznym wymiarze członkostwa Polski w UE i o tym, że sami mogą mieć realny wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje UE. W zajęciach wykorzystano materiały edukacyjne przekazane przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej i Fundację CEO.

 

 

 

 

 

 


Oprac. MaŚ 

Zdjęcia: SSP w Topoli królewskiej