W Gomulinie o wartościach wiążących Europę

 

15 maja 2018 r. w Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie odbyło się spotkanie Europejskiego Uniwersytetu Latającego, które poprowadzili prof. Marcin Szewczyk – ekspert Team Europe oraz Mateusz Konieczny – socjolog, założyciel Manufaktury Przyszłości.

 

W trakcie spotkania młodzież podzieliła się efektami przyprowadzonych z mieszkańcami Gomulina wywiadów nt. korzyści wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz inwestycji realizowanych na terenie gminy. Ponadto udział w spotkaniu wzięły przedstawicielki punktu Europe Direct z Piotrkowa Trybunalskiego, które zapoznały uczestników z ofertą programową skierowaną do młodzieży oraz przedstawicielka Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej odpowiedzialna za wdrażanie programów współfinansowanych przez UE.

 

Podczas części warsztatowej młodzież w formie plakatów przedstawiła wybrane przez siebie prawa osób żyjących we Wspólnocie Europejskiej. Uczniowie mogli zaproponować dodanie własnych praw i tak właśnie zrobiono. Wskazano m.in. powszechny brak prac domowych oraz obowiązkowe wymiany międzynarodowe młodzieży na terenie Unii Europejskiej. Uzupełnieniem prezentacji młodzieży był interaktywny referat prof. Marcina Szewczyka.

 

 

Relacja ze spotkania ukazała się także na Facebooku i stronie www szkoły.

a także ukazała się notatka o spotkaniu w lokalnej prasie ePiotrkow.pl

Relacja: Mateusz Konieczny, Zdjęcia: Mateusz Konieczny, Szkoła Podstawowa w Gomulinie